Akdağ Group

Bölgenin ihtiyaçlarına yönelik yatırım ve projelerle öncü bir rol üstlenen Akdağ Şirketler Grubu; girişimci, yenilikçi ve sorumluluk taşıyan vizyoner ruhuyla 1988 yılında Elazığ Organize sanayi bölgesinde kurulmuştur.

Akdağ Grup, Polipropilen Sentetik Çuval sektöründe başladığı faaliyetlerini kısa sürede geliştirerek mermer ve madencilik alanlarında yatırımlar da ekleyerek kompleks bir Şirketler Grubu haline getirmiştir.

Bölgesinde değişimin öncüleri arasında yer alan Akdağ Grup, sahip olduğu geniş hizmet, bilgi ve iş birliği ağını hedeflerine ulaşmada en iyi şekilde değerlendirmektedir.

Akdağ Grup, standartları belirleyen, keşfederek ilerleyen ulusal bir oyuncu olma vizyonuyla, bölge ekonomisine faydalı olacağına inandığı iş birliği ve yatırım fırsatlarını titizlikle inceleyerek stratejik yatırımlar yapmaya devam etmektedir.

1988

Akdağ Grup şirketlerinin temeli olan Akdağ Sentetik Polipropilen Sentetik Çuval Fabrikası Kuruldu.

2005

Madencilik alanında bölgenin en iddialı markalarından biri olan
Akdağ Mermer Kuruldu.

2008

Mermer ocağı ve işleme tesisinin ardından ihracat odaklı Aksa Mermer kurularak ihracata başladı.

2011

Dünya pazarında faaliyetleri ile bölgenin önde maden
kuruluşlarından biri olan İnnova Mermer Kuruldu.

2013

Yüksek Rezervli maden ocakları ve madencilik faaliyetleri odaklı kurulan Akbaş Madencilik Türkiye’nin önde gelen maden şirketlerinden biri olmuştur.

2019

Kapasitesi ve Endüstri 4.0 teknolojisi ile üretim yapan tesisi ile; Türkiye’nin sayılı tesislerinden biri olan Akdağ Mineral Taşyünü üretime başladı...

AKDAĞ Grup , yaptığı titiz fizibilite çalışmaları neticesinde ; ülkemizde ve dünyamızda hızla yükseliş gösteren enerji tüketimi , enerjiye olan ihtiyaç
ve enerji verimliliği için yapılan harcamalar göz önünde bulundurulduğunda yaşamsal alanların Enerjiye ihtiyacının azaltılması ve son derece önemli olan bina
güvenliğini sağlaması sebebiyle TAŞ YÜNÜ YALITIMI alanında yapılacak bir yatırıma karar vermiştir.

Ülkemiz açısından dışarıya olan enerji bağımlılığının azaltılmasına ve Alternatif yalıtım tesislerinde kullanılan ham
madde ithalatının önüne geçmesi sebebiyle söz konusu yatırım stratejik önem arz etmektedir.